SPPD – Partner strategiczny

Partnerem strategicznym Forum Zielonego Przemysłu jest Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce. Stowarzyszenie od ponad 25 lat łączy wspólne cele przedsiębiorstw zajmujących się wytwarzaniem wyrobów z surowców odnawialnych pochodzenia leśnego, będących niezastąpionym półfabrykatem do produkcji wyrobów meblarskich, budowlanych, opakowaniowych czy motoryzacyjnych. Pod logiem Stowarzyszenia z dumą reprezentowanych jest 15 największych firm, które mają swoje zakłady przemysłowe w Polsce i całej Europie.

SPPD prowadzi działania zmierzające do poprawy sytuacji na rynku surowca drzewnego, poprzez negocjacje z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych, Ministerstwem Gospodarki i Ministerstwem Środowiska.

Aktywnie uczestniczy w konsultacjach dotyczących aktów prawnych, co ma realny wpływ na polepszenie warunków funkcjonowania sektora.

Jest członkiem oraz współpracujemy z licznymi organizacjami krajowymi i europejskimi m.in. CEI-Bois, EPF, FSC, Polską Platformą Technologiczną Sektora Leśno-Drzewnego, Polską Izbą Gospodarczą Przemysłu Drzewnego, Stowarzyszeniem Dom Drewniany.

Kontakt:

ul. Wojska Polskiego 38/42 (p. 419)
60-627 Poznań

+48 662 293 382

biuro@sppd.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.